Pad do gier
16 listopada, 2018
All inclusive – główne zalety i weekend w górach
16 stycznia, 2019

Właściwości soków warzywno-owocowych

Nie od dzisiaj wiadomo, że warzywa i owoce to jedne ze zdrowszych produktów. Bogate w witaminy, mikroelementy oraz błonnik, mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Jemy je w formie przekąsek, deserów oraz soków. Wspaniale potrafią zastąpić chęć na podjadanie oraz zmniejszyć apetyt na jedzenie słodyczy. Mają właściwości oczyszczające organizm z toksyn i są składnikiem wielu diet. Do jednej z popularniejszych diet w ostatnich czasach, jest dieta oparta na sokach.

Picie soków a oczyszczanie organizmu

Szklanka soku wypitego rano potrafi człowiekowi dostarczyć energii na cały dzień. Koktajle na bazie warzyw i owoców ponadto chronią przed infekcjami, wzmacniają układ nerwowy oraz mają właściwości lecznicze. Warto od czasu do czasu w celu oczyszczenia organizmu, przeprowadzić detox sokowy. Metoda ta powoli zdobywa zwolenników na całym świecie. Jedną z jej zalet jest to, że nie wymaga dużo czasu aby ją stosować. Soki z warzyw oraz owoców możemy dowolnie ze sobą łączyć, otrzymując tym samym różne smaki. Detoks sokowy stosujemy maksymalnie 5 dni. Przed przystąpieniem do diety warto przygotować do tego organizm. Dlatego parę dni przed rozpoczęciem, zrezygnujmy z tłustych, smażonych potraw oraz słodyczy. Tak samo postępujemy po zakończeniu kuracji. Dieta sokowa powoduje oczyszczanie jelit, przyspiesza przemianę materii oraz spalanie tłuszczu. Przy jej stosowaniu powinniśmy zrezygnować z ciężkich wyczerpujących treningów a w zamian za to, oddać się relaksowi.

Przykładowe soki oczyszczające

Sok z marchwi jest wspaniałym źródłem beta karotenu oraz dostarczy nam potasu, witamin z grupy B , C oraz PP. Wspaniale łączy się z pomarańczą lub mandarynką. Jednym ze zdrowszych soków, jest sok z kapusty. Zawiera składniki chroniące przed działaniem wolnych rodników. Zapobiega również chorobom nowotworowym, chorobom serca oraz miażdżycy. Pijąc sok z pomidorów dostarczymy naszemu organizmowi dużą dawkę potasu oraz witaminy C. Regeneruje on również skórę i opóźnia starzenie się. Warto również popijać sok z buraka. Może nie jest zbyt dobry w smaku, ale dostarczy nam sporą dawkę antocyjanów oraz flawonoidów.