Co może przyspieszyć sprawę rozwodową?
6 września, 2018
Rowery Kross z kraju nad Wisłą
5 października, 2018

Płytki schodowe

Klatka schodowa pełni ważną rolę w każdym domu – prowadzi nas i naszych gości od drzwi wejściowych do dalszych części mieszkania. Jest pierwszym pomieszczeniem, które oglądamy po przekroczeniu progu domu, więc to w głównej mierze ona wpływa na pierwsze wrażenie, jakie robi dane mieszkanie.

 

Klatka schodowa jest specyficznym pomieszczeniem, jako że jest typowo przechodnia, nie zatrzymujemy się tam dłużej. Ot tyle, aby ściągnąć lub założyć buty i odzienie wierzchnie. Jednak jej wykończenie i wyposażenie jest nieporównywalnie ważniejsze, niż mogłoby się wydawać i tak na przykład płytki schodowe, powinny wpasowywać się w ogólną kolorystykę, a także brać pod uwagę bezpieczeństwo wchodzących. Warto zainwestować w delikatnie chropowate płytki schodowe, które zwiększają przyczepność podeszwy, ponieważ w czasie deszczowych lub zimowych pór roku bardzo łatwo o poślizgnięcia z powodu ociekającej wody.

 

Klatka schodowa, chociaż pełni zdawałoby się poboczna rolę w domostwach, ma swój znaczący wpływ na jego odbiór przez odwiedzających. Warto na to zwrócić uwagę podczas wykańczania tego pomieszczenia.