Jakie zalety ma odkurzacz przemysłowy Numatic?
12 października, 2018
Trafny wybór dywanika łazienkowego
13 listopada, 2018

Laptopy biznesowe

Lekki, wydajny i elegancki

Laptopy biznesowe, często używane podczas podróży, powinny być przede wszystkim kompaktowe, wytrzymałe oraz lekkie. Ich waga nie może przekraczać 1,5 kg, co w obecnych ofertach biznesowych jest niemalże standardem. Warto także zwrócić uwagę na wygląd sprzętu, który chcemy zakupić, ponieważ stanie się on jednocześnie naszą wizytówką; ale nie zapominajmy, że walory estetyczne to nie wszystko!

 

 

Procesor i pamięć ram

Laptopy biznesowe maja oczywiście służyć do wykonywania wielu zadań, dlatego z pewnością nie warto oszczędzać na procesorze i pamięci ram. To właśnie te elementy sprawią, że urządzenie bez problemu obsłuży kilka programów na raz oraz zapewnią płynność pracy. Najlepiej szukać egzemplarzy z najnowszymi modelami komponentów takich jak Intel i5 bądź Intel i7, a także pamięcią ram nie mniejszą niż 6 GB.

Matryca

Komfort pracy zapewni także wybór odpowiedniej matrycy. Świetnie sprawdzi się matowy ekran, który w słoneczne dni nie pozwoli na pojawianie się refleksów. Jeżeli jednak zależy nam na wyrazistych, głębokich kolorach lepiej przyjrzeć się błyszczącym modelom.

Dysk SSD

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę jest dysk.  Dzięki modelom SSD nasza praca stanie się o wiele szybsza, a jej komfort znacznie wzrośnie. Wpływa na to również fakt, iż są one o wiele cichsze, a właściwie prawie nie wydają żadnych dźwięków, ponieważ w przeciwieństwie do dysków SATA, nie mają ruchomych części.