Masaże jako sposób na udane prezenty w Warszawie
12 lutego, 2019
Kołdry puchowe
12 kwietnia, 2019

Kosmetyki siarczkowe

Szukając kosmetyków coraz większą uwagę zaczynamy przykładać do tego, z jakich składników są wykonane. Świadomi tego, że wyprodukowane ze sztucznych związków chemicznych produkty tak naprawdę nie służą kondycji naszej skóry, sięgamy po kremy, maski czy balsamy na bazie składników naturalnych. I coraz częściej też doceniamy właściwości tych składników, które od wieków wykorzystywane są jako lecznicze. A doskonałym przykładem takiego składnika jest bez wątpienia solanka siarczkowa. Jest to w pełni naturalny związek siarczków, w tym siarczku wodoru, metali alkalicznych, czy soli alkalicznej. To połączenie od wieków wykorzystywane jest leczeniu wielu schorzeń. W Polsce funkcjonuje kilka sanatoriów, gdzie to kąpiele w solance siarczkowej są kluczowym elementem leczniczym. Ale nie tylko w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, czy zaburzeń przemiany materii solanki sprawdzają się doskonale. Również kosmetyki siarczkowe, które możemy stosować w codziennej pielęgnacji skóry są warte naszej uwagi. Co więcej, w wielu problemach skórnych wydają się być prawdziwym remedium.

Dlaczego kosmetyki z siarką są tak dobre?

Z czego wynika ich skuteczność? Połączenie związków siarczków, które w naturze występują w idealnych proporcjach, fantastycznie wpływa na kondycję skóry, począwszy od jej zewnętrznych warstw, a skończywszy na tych, które położone są najgłębiej i do których wiele kosmetyków dotrzeć nie potrafi. Aktywna siarka jest związkiem, który w niezwykle delikatny, chociaż skuteczny sposób niemal natychmiast złuszcza martwy naskórek. Ale na tym jej działanie się nie kończy. Siarka natychmiast bowiem stymuluje odbudowę skóry, działając przy tym bakteriobójczo oraz grzybobójczo. Właśnie dzięki temu kosmetyki z siarką doskonale sprawdzają się w pielęgnacji, skóry z takimi problemami, jak łuszczyca, zapalenie łojotokowe czy zapalenie atopowe. Kosmetyki siarczkowe natychmiast przynoszą ukojenie, łagodząc uczucie swędzenia i pieczenia. Jednocześnie solanka siarczkowa pobudza mikrokrążenie, odbudowuje i regeneruje uszkodzenia tkanki łącznej. Penetrując bardzo głęboko kolejne warstwy skóry, odbudowuje ją i dodaje jej witalności. Dzięki temu skóra nie tylko jest przyjemniejsza w dotyku, ale również o wiele piękniej wygląda.

Siarczki to nie tylko związki, w których warto się od czasu do czasu kąpać. To związki, które warto posiadać w kosmetykach do codziennej pielęgnacji skóry. Szczególnie, gdy przysparza ona kłopotów, skłonnością do przetłuszczania się czy łuszczenia.